MORE | Ramona Nagabczyńska (Polska)

warsztat | wokół spektaklu MORE
17 lipca / 11.00 – 14.00 /NOWY TEATR - mała scena

prezentacja work in progress
17 lipca / 18.00 – 18.40 / NOWY TEATR - mała scena

... czym jest tożsamość oraz ciało w nieustannie zmieniającym się świecie, w którym kluczową rolę odgrywają nowe technologie.

Pokaz pracy nad spektaklem opartym m.in. na stylistyce since fiction i horrorów klasy B, strategii Genesisa P-Orridge’a, czy projektów NASA. Nagabczyńska jako strategię twórczą wybiera mutację, powtórzenie, odbicie, symetrię i zastanawia się, czym jest tożsamość oraz ciało w nieustannie zmieniającym się świecie, w którym kluczową rolę odgrywają nowe technologie.

Podczas pracy nad "MORE" Ramona Nagabczyńska eksperymentuje z potencjalnością ciała, bada jego ograniczenia i możliwości. Prowadzi ciągłe negocjacje między oryginałem i kopią, rzeczywistością i wyobrażeniem. Spektakl Nagabczyńskiej tożsamość traktuje jako podlegającą ciągłej transformacji płynną materię, którą w procesie eksperymentów i zabawy wytwarzać można wciąż od nowa. Na pytanie o to, co by się robiło, gdyby się nie tańczyło, „MORE” odpowiada: spekulacje na temat przyszłości dają nieograniczone możliwości.

koncepcja, choreografia, wykonanie: Ramona Nagabczyńska
współpraca, wykonanie: Magda Jędra
producent: Fundacja Ciało/Umysł

___________________________________________________

warsztat | wokół spektaklu MORE | Ramona Nagabczyńska, Magda Jędra
17 lipca / 11.00 – 14.00 /NOWY TEATR - mała scena

Uczestnicy poznają narzędzia choreograficzne zastosowane podczas procesu tworzenia nowego spektaklu Ramony Nagabczyńskiej. Spróbują odpowiedzieć na pytanie, ile własnej woli są w stanie poświęcić na rzecz osiągnięcia wspólnego ideału?

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy: abc@cialoumysl.pl

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa” – apap (advancing performing arts project), Miasto st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.