Kiosk w Ruchu - Zagraj w Ciało/Umysł

Kiosk w Ruchu to interaktywna instalacja, która zaprasza do odkrywania i poznawania sztuki tańca. Znajdziesz w niej filmy i książki do samodzielnych poszukiwań. Mapa i znaczniki poprowadzą Cię tematycznymi szlakami, ale możesz też wybrać własne ścieżki! W Kiosku znajdziesz też proponowaną przez nas grę karcianą.

Jesteśmy w Kiosku i czekamy na Was 1, 2, 3 i 4 lipca od godz. 16:00  do  19.00

Gra Ciało/Umysł to zabawa performatywna, w której wybierając Ciało stajesz się performerem – solo lub z grupą; a wybierając Umysł otwierasz rozmowę na wybrany temat związany ze współczesnym tańcem i performansem. Każda karta zawiera także inspirację, która może pomóc Ci poradzić sobie z jednym z tych dwóch zadań. Choć uczestnicy mogą zbierać punkty, to najważniejszą wygraną jest wspólna wyprawa w inspirujący i zaskakujący świat sztuki współczesnego performansu, w której doświadczenie jest ważniejsze niż wiedza lub artystyczny kunszt.

Projekt Fundacji Ciało/Umysł powstał we współpracy z brukselską organizacją Art Basics for Children (ABC). Wybór wykorzystanych w nich materiałów i tematyki inspirowany jest spektaklami prezentowanymi w ramach wydarzeń fundacji.

1, 2, 3 i 4 lipca od godz. 16:00  do 19.00 zapraszamy do udziału w grze z nadzieją, że nowe doświadczenia przełożą się na mocniejszy odbiór spektakli, pokazywanych w ramach Performing Europe.

Prowadzący grę/Edukatorzy

Tomek Ciesielski – performer, choreograf i badacz teatru. Realizuje własne spektakle (m.in. Sense-action, Karaoke) i współpracuje z twórcami tańca współczesnego oraz teatru fizycznego. Jako pedagog prowadzi warsztaty na pograniczu performansu, improwizacji i happeningu społecznościowego. Aktywie szuka połączeń pomiędzy nauką i praktyką twórczą.

Nadia Szypiłow - performerka, improwizatorka. Prowadzi warsztaty poszerzania świadomości poprzez ruch "Ciao, Ciało!", współzałożycielka kolektywu SzurSure, specjalizującego się w performansie site-specific. Praktykuje eksplorację jako podejście do życia i zachęca do tego wszystkich dookoła.

Dominika Jarosz – performerka i wokalistka. Zainteresowana tańcem w różnych jego formach od Kontakt Improwizacji, tańca współczesnego po flamenco. Współpracowała ze Studium Teatralnym, Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, neTTheatre, Teatrem Chorea, chórem eksperymentalnym Gre Badanie. Jako performerka i wokalistka chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi.

Żenia Aleksandrowa – edukatora, animatorka i pedagożka teatru. Prowadzi warsztaty związane z edukacją seksualną oraz profilaktyką, współpracuje z teatrem w projektach edukacyjnych, pracowała w mediach (radio, kanały na YouTube). Zainteresowana kształtowaniem (samo)świadomości widzów odwołując się do ich codziennych, indywidualnych doświadczeń.

Natalia Oniśk - edukatorka, tancerka, performerka i aktywistka taneczna. Tworzy wydarzenia z obszaru kontakt improwizacji, improwizacji i świadomości ciała. Zainteresowana działaniami badającymi relacje ciała i umysłu, integrującymi teorię z praktyką.

👉 👉 👉  PROGRAM PERFORMING EUROPE

 

1 lipca 2019