Wydarzenia towarzyszące - Performing Europe sezon 3

Trzeci sezon Performig Europe ukaże kolejny fragment europejskiej tożsamości – w cyklu spektakli i projektów spotkamy artystów z Austrii i Włoch. W programie wydarzenia towarzyszące - laboratorium twórcze z Michikazu Matsue, panel dyskusyjny oraz interdyscyplinarna instalacja.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
wstęp wolny

CITY OF SECRETS, przestrzeń miasta
1-7.07, więcej [k.sztarbala@cialoumysl.pl]
Laboratorium twórcze z Michikazu Matsue dla osób, które kochają tajemnice i są gotowe na inspirujące działania performatywne w przestrzeni miasta.

KIOSK w RUCHU
1-4.07, g. 16.00-19.00, u-jazdowski plener
Interdyscyplinarna instalacja, która szuka odpowiedzi na pytanie „co znaczy dziś performance”. Jej elementem jest powstała w 2017 roku pierwsza w Polsce karciana gra choreograficzna „Ciało/”. Zaproszeni artyści rozwiną ją w tym roku, wprowadzając kolejne pojęcia ze świata tańca. Gra dla każdego – doświadczenie sceniczne nie jest konieczne.

NEW DANCE HOUSE
4.07, g. 18.30, u-jazdowski laboratorium
Panel dyskusyjny połączony z promocją publikacji o tym samym tytule, która jest kontynuacją rozmów z artystami, kuratorami i teoretykami na temat szeroko rozumianego „centrum tańca”. Moderatorzy: redaktor książki Paweł Kamiński oraz dziennikarka Anna Sańczuk. Dla uczestników książka w języku angielskim gratis.

***

PERFORMING EUROPE sezon III
Warszawa 1-7 lipca 2019

Miejsca: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Teatr Lalka, przestrzeń miasta

Kurator: Edyta Kozak

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Partner: apap, DOTA project by Tanzquartier Wien in cooperation with the Federal Ministry for Europe, Integration and Foreign Affairs, Austriackie Forum Kultury w Warszawie,  Butohsfera, u-jazdowski, Teatr Lalka

Patroni medialni – Chilli Zet, TVP Kultura, Teatr, Didaskalia, Taniecpolska.pl, Notesna6tygodni, E-teatr,pl

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej Kreatywna Europa – apap (Advancing Performing Arts Project), Miasto st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

21 maja 2019