Konkurs „Zorientuj się! Napisz!”

Konkurs na tekst skierowany jest do publiczności 17. Festiwalu Ciało/Umysł. Przedmiotem konkursu jest tekst o spektaklu/festiwalu

1 października 2018, 18:00
Bilety
Miejsce

Rozwinięcie

Fundacja Ciało/Umysł oraz Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zapraszają do udziału!

Konkurs na tekst „Zorientuj się! Napisz!” skierowany jest do publiczności 17. Festiwalu Ciało/Umysł.
Przedmiotem konkursu jest tekst o spektaklu/festiwalu:

+ napisany w dowolnej formie (recenzja? relacja? felieton? strumień świadomości? notatnik?),

+ do 19.10.2018 przesłany do koordynatorki-konsultantki Hanny Raszewskiej-Kursy, we wstępnej wersji.

Do 22.10.2018 będzie trwać współpraca redakcyjna – informacja zwrotna od koordynatorki na temat tekstu, wskazówki, uwagi, konsultacje. Do 24.10.2018 należy przesłać do koordynatorki ostateczną wersję tekstu.
25.10.2018 teksty zostają przez koordynatorkę przekazane komisji konkursowej.

Do 29.10.2018 trzyosobowa komisja konkursowa powołana przez Fundację C/U i Centrum Sztuki Tańca (koordynatorka nie wchodzi w skład komisji) wybiera trzy teksty, które nagradza publikacją na swojej stronie internetowej. Autorzy/rki tekstów, które nie zostaną wybrane przez komisję do publikacji, mają prawo do dowolnego ich wykorzystania.

Organizator Fundacja Ciało/Umysł

Partner Centrum Sztuki Tańca

Kontakt z koordynatorem Hanna Kursa Raszewska krytykatanca@centrumsztukitanca.eu

***
Hanna Raszewska-Kursa (1982) - badaczka tańca i krytyczka. Absolwentka Polonistyki i Podyplomowych Studiów Teorii Tańca, doktorantka Instytutu Sztuki PAN. Publikuje na łamach m.in. taniecPOLSKA.pl, „nietakt!t. Inne strony teatru”, teatralny.pl. W 2014 roku ukazała się w jej opracowaniu publikacja zbiorowa Tańcząc piórem. Nauka w służbie Terpsychory (Wydawnictwo UMFC). W 2015 roku Fundacja Ciało/Umysł wydała publikację Warszawska Scena Tańca 2007–2015. Dance and Family (koncepcja: Edyta Kozak, Hanna Raszewska, tekst: Hanna Raszewska). Jesienią 2018 roku ukaże się jej książka Teoria tańca w polskiej praktyce napisana w ramach stypendium MKiDN (nakładem wydawnictwa Universitas) oraz monografia pod jej redakcją: Taniec w Warszawie – społeczeństwo, edukacja, kultura. Wydawnictwo pokonferencyjne Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018.

 

Artysta

Informacje