Set DJ-ski na finał

"Hamsim Party czyli piach w kieszeniach" - party na zakończenie Festiwalu Ciało/Umysł. Zapraszamy do Baru Studio. Wstęp wolny!

5 października 2018, 22:00
Bilety

wstęp wolny

Miejsce

Rozwinięcie

"Hamsim Party czyli piach w kieszeniach" - impreza na zakończenie Festiwalu Ciało/Umysł . Zapraszamy do Baru Studio. Wstęp wolny!

...a wszystko dlatego, że tęsknimy za minionym latem i upałem, pogodą i wiatrem...
Hamsim (Khamsin) to południowy, gorący, suchy i uciążliwie upalny wiatr czasami wiejący z siłą sztormu; trwa po wiosennej równonocy do 50 dni z przerwami, wyjątkowo obserwowany jesienią i zimą. Często towarzyszą mu miraże i fatamorgana związane z różnicami temperatur mas powietrza.

5 października 2018
BAR STUDIO | godz. 22:00 | wstęp wolny

SET DJ-SKI
g. 22.00 Tamten  
g. 24.00 Wiktor Milczarek (Souvenir de Tanger)
g. 03.00 DJ Ryan R

 

***

WIKTOR MILCZAREK - warszawski producent i DJ związany z serią imprez i wytwórnią Brutaż. Twórca projektów Souvenir de Tanger i Dyktando w swoich setach wykorzystuje szeroki przekrój estetyk, od muzyki klubowej i nowofalowej, przez muzykę tradycyjną, po eksperymentalną z różnych regionów świata. Jako Souvenir de Tanger bada miejsca, w których muzyka elektroniczna, a szczególnie techno, spotyka się ze światem szeroko rozumianej kultury arabskiej. W swoich utworach „stara się opierać na arabskim makamie: obowiązującym w muzyce tradycyjnej wzorcu, mówiącym, w jaki sposób improwizować melodię często zawierającą ćwierćtony i mikrotony, brzmiące dla ucha wychowanego w systemie równomiernie temperowanym osobliwie” – pisał o setach Souvenir de Tanger wydawca i dziennikarz muzyczny Filip Lech. Pytany, czy jego muzyka zawiera jakieś przekaz polityczny, DJ nie chce opowiadać się po żadnej ze stron, bowiem, jak zaznacza, nie ma narzędzi, które pozwoliłyby mu zweryfikować informacje przekazywane przez media, nie tylko te zachodnie, ale i społecznościowe. Jedyne przesłanie, jakie może nieść jego muzyka, mówi Souvenir de Tanger, to przesłanie pacyfistyczne.

 

TAMTEN - czyli Matt Brzeźny ma na koncie dwa wydawnictwa płytowe w Oficynie Transatlantyk ("Diamentowa Sutra" i "Trans Afryka 2") i występy w czołowych klubach w Polsce i za granicą, między innymi w Berlinie, Londynie i Brukseli. Jego sety DJskie charakteryzują się subtelnością i eklektyzmem, łącząc muzykę afrykańską z nowoczesną elektroniką i klasycznymi brzmieniami klubowymi. Związany z kultowym sklepem płytowym SideOne, jako promotor odpowiada za cykl imprez "Space Jams".

 

DJ Ryan R - ezoteryczno-egzotyczny alias jednego z najciekawszych wrocławskich DJów. W projekcie Ryan R artysta prezentuje niecodzienne sety bazujące na afrykańskich tempach, erudycyjnej biegłości w operowaniu wątkami etnicznymi z całego świata i wysokiej dynamice miksu.

Artysta

Informacje