Daniel Kötter, Constanze Fischbeck

Constanze Fischbeck i Daniel Kötter od 2007 współpracują przy projektach interdyscyplinarnych, jak np. Benzin – rekonstrukcja systemów wymiany w Lagos (siedmiokanałowa przestrzenna instalacja wideo przedstawiona w Instytucie Goethego w Lagos oraz w Domu Kultur Świata w Berlinie w 2008 roku).

Daniel Kötter – reżyser i artysta wideo, którego twórczość oscyluje między różnymi mediami i kontekstami instytucjonalnymi, łącząc techniki filmu strukturalnego z elementami dokumentalnymi oraz eksperymentalnym teatrem muzycznym. W latach 2008-2011 opracował trylogię wideo Arbeit und Freizeit. Spektakle jego teatru muzycznego powstałe we współpracy z kompozytorem Hannesem Seidlem były pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach. Film Katalog jego autorstwa, nakręcony w dwunastu krajach wokół Morza Śródziemnego, przedstawiał miejsca i praktyki związane z definicją sfery publicznej.

Constanze Fischbeck – autorka filmów, scenografka, kuratorka i wykładowczyni w obszarach teatru i sztuk wizualnych. Współpracuje przy projektach teatralnych z reżyserami Saschą Bunge i Gudrun Herrbold. Jej prace filmowe odnoszą się do konkretnych lokalizacji i kontekstów społecznych, łączą analizę przestrzeni z podejściem performatywnym, dokumentalnym i dyskursywnym. Mieszka w Berlinie. Obecnie pracuje nad projektem wystawy i performansu na temat krajobrazów „po wydobyciu” w Niemczech i Nigerii.

Constanze Fischbeck i Daniel Kötter od 2007 współpracują przy projektach interdyscyplinarnych, jak np. Benzin – rekonstrukcja systemów wymiany w Lagos (siedmiokanałowa przestrzenna instalacja wideo przedstawiona w Instytucie Goethego w Lagos oraz w Domu Kultur Świata w Berlinie w 2008 roku). Ich wspólny największy projekt to state-theatre, sześć eksperymentalnych filmów dokumentalnych o przestrzeni dla sztuk performatywnych i miejscu dla teatru, nakręconych w Lagos, Teheranie, Berlinie, Detroit, Bejrucie i Mönchengladbach (2009-2014), pokazywanych na festiwalach, w teatrach, galeriach i uniwersytetach na całym świecie. Seria poświęcona jest badaniu miejskich i społeczno-politycznych warunków performatywności.

 

Niemcy