Uczestnicy Tanecznej Walki

IRAD MAZLIAH, HYGIN DELIMAT, HAMDI DRIDI, BASSAM ABOU DIAB, MARTA ZINSERLING, MICHAŁ 'BABA’ BACIŃSKI, YARA BOUSTANY

IRAD MAZLIAH (IZRAEL/POLSKA/KANADA)

CONTEMPORARY DANCE

Urodzony w kanadzie izraelski choreograf, tancerz, instruktor pilatesu i terapeuta techniki Ilana Leva. Dyrektor artystyczny i założyciel Warsaw Dance Department w Warszawie. W wieku 25 lat, po służbie w armii izraelskiej, założył szkołę tańca w rodzinnej Hajfie. Pracował z najlepszymi teatrami i twórcami w Izraelu (Emanuel Gat, Yossi Berg, Niv Sheinfeld and Ore, Tmuna Theatre Igor Barezin i in.). Dyrektor artystyczny Intimdance Festiwal 2011-2012 w Tel Awiwie. Od przyjazdu do Polski współpracował m.in. z Teatrem Cinema, Komuną//Warszawa, Anną Maliszewską, Szaza ensamble, Jerzym Mazzolem.

Irad Mazliah o swojej praktyce tańca: To postawa performatywna, życie kameleona, który pragnie być widziany. Wszystko dla stworzenia odpowiedniej polityki ciała.

 

HYGIN DELIMAT (POLSKA, AUSTRIA)

BODY ARCHITECTS METHOD, BBOYING, TRICKING, HIPHOP

Choreograf, performer aktywny na wielu scenach Europy Środkowej. Kształcił się tanecznie na Anton Bruckner University w Linzu. Jako tancerz pracował m.in. z Elio Gervasim, Georgem Blaschke, Rose Breuss, Liv czy Johanną Roggan. Współpracuje z artystami zajmującymi się muzyką współczesną, sztukami wizualnymi czy nowymi mediami. Tworzył choreografię dla wielu zespołów:  architekturforum Linz, Aura Dance Theatre Lithuania, Hannes Kerschbaumer, a także podczas rezydencji w: O Espaco Do Tempo Montemor-O-Novo, Komuna//Warszawa, Derida Dance Center Bulgaria, Michael Douglas Collective Cologne, Klub Żak w Gdańsku, a ostatnio pracował w Kampali w Ugandzie.

Hygin Delimat o swoim stylu tańca: Body Architects Method to oryginalna praktyka formowania (kształtowania) i łączenia (fizycznie) ciał zgodnie ze zrozumieniem i poszanowaniem ich wrodzonej architektury. To podejście sięga do wiedzy pochodzącej z rozmaitych praktyk źródłowych, takich jak: taniec współczesny, kontakt improwizacja, bboying, tricking, street workout, joga, aby wymienić tylko kilka. Trening solo składa się z rozmaitych koncepcji ruchu i ćwiczeń zaprojektowanych w celu przygotowania ciała tancerza do wykonywania materiału o dużych wymaganiach fizycznych.

HAMDI DRIDI (TUNEZJA, FRANCJA)

CONTEMPORARY DANCE, STREET DANCE

Karierę rozpoczął w The Sybel Ballet w Tunisie, potem tworzył w duecie z Maguy Marin i współpracował z CNDC Angers (Francja). Studiował w Międzynarodowym Instytucie Choreograficznym ICI-CCN w Montpellier. W pracy z ruchem wrażliwy na muzykalność głosu i dźwięków, a także na tekst. Hamdi jest aktywny na francuskiej i maghrebskiej scenie tanecznej, realizując oryginalną wizję „artysty-robotnika”.

Hamdi Driri o swojej pracy: Postrzegam się jako pracownika fizycznego i tancerza-robotnika. Moje pytanie jako performera brzmi: jak znieść wyczerpanie fizyczne, nie stając się godnym pożałowania? 

 

BASSAM ABOU DIAB (LIBAN)

FOLKLORE DANCE/ CONTEMPORARY DANCE

Tancerz i choreograf, studiował teatr na Uniwersytecie Libańskim. Współpracuje z Omarem Rajehem i grupą Maqamat. W ramach treningu tanecznego takween pracował też z takimi choreografami jak Marcel Leemann, Emilyn Claid, Thierry Smith, Hooman Sharifi, Benoît Lachambre, Marco Cantalupo, Gilles Jobin, Kristina De Chatelle, Damien Jalet, Franceso Scavetta i Nacera Belazza. Jest artystą stowarzyszonym z siecią APAP.

Bassam Abou Diab o swojej pracy z ciałem: Mój styl łączy współczesną technikę flying low z tradycyjnym libańskim folklorem, wnosząc więcej zmysłowości i wydajności w ruch folklorystyczny. Moim celem nie jest stworzenie czegoś nowego. To raczej sposób na zbadanie prawdziwego znaczenia i podstawowych korzeni tego, co zawsze było dostępne w folklorze.

 

MARTA ZINSERLING (POLSKA)

W GRUNCIE RUCHU, TRENING NATURALNY

Matka założycielka inicjatywy znanej pod nazwą W Gruncie Ruchu, przeznaczonej dla ruchu, treningu i zabawy, twórczyni całorocznego cyklu treningów plenerowych „4 Pory Ruchu”. Absolwentka warszawskiego AWF-u, ze specjalizacją z akrobatyki. Zafascynowana ewolucyjnym podejściem do zdrowia, wierzy, że poprzez praktykę różnorodnego ruchu możemy kultywować wysoką sprawność fizyczną zapisaną w naszych genach. Uczyła się techniki od takich nauczycieli jak: Ido Portal, Rafe Kelley, Trening Naturalny (Benita Kopacka i Kamil Zych), Tom Weksler, Bruno Caverna, duet Fighting Monkey.

Marta Zinserling: Łączymy edukację o funkcjonowaniu człowieka z praktyką różnorodnego ruchu. Inspirujemy się ideą Movementu, propagowaną między innymi przez Ido Portala.

 

MICHAŁ ’BABA’ BACIŃSKI (POLSKA)

W GRUNCIE RUCHU, MOVEMENT

Nauczyciel, praktyk i pasjonat ruchu, krzewiciel idei movementu. „Człowiek-małpa” z zacięciem i pasją podchodzący do rozwijania siły, mobilności i różnych form przemieszczania się. Uczył się od takich nauczycieli jak: Rafe Kelley, Ido Portal & Team, Tom Weksler, Farid Herrera, Fighting Monkey – RootlessRoot.

Michał Baciński: Ruch może być integralną częścią życia - na wszystkich jego płaszczyznach. Można żyć bardziej "w ruchu" i cieszyć się sprawnością i siłą witalną przez lata!

YARA BOUSTANY (LIBAN)

CONTEMPORARY DANCE/ THEATRE ARTIST

Choreografka, performerka i artystka cyrkowa mieszkająca w Bejrucie. Absolwentka wydziału audiowizualnego w ALBA w Bejrucie i CAU Theatre and Circus School w Hiszpanii. Założycielka Amalgam - przestrzeni dla artystów tańca, sztuk cyrkowych i teatru.

Yara Boustany: Tworzę fizyczne poematy z gestów, dźwięków, myśli i wrażeń osadzone w czasoprzestrzeni improwizacji.

 

PROWADZĄCY - JAKUB ŁUKOWSKI

Tancerz, animator, radiowiec. Taniec był jego pierwszą miłością, zaczął go uprawiać w wieku 10 lat, a mając lat 18 rozpoczął prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży. W 2005 roku założył Teatr Tańca Exceed w Domu Kultury Dorożkarnia. Znany w Polsce jako tancerz lockingowy, zapraszany na warsztaty i zawody w całym kraju. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Warszawski Funk promującego kulturę funkową. Jego choreografie można było zobaczyć w TVP, w teatrach Roma i Polskim w Warszawie, na estradach imprez plenerowych i wielkich festiwali, m.in. Warsaw Challenge, Wianki nad Wisłą czy Hip-Hop Groove Festiwal. W warszawskim Radiu Kampus prowadzi muzyczną audycję What’s Funk, poświęconą muzyce funkowej.

Izrael, Polska, Austria, Tunezja/Francja, Liban